FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jaki rodzaj roweru wybrać na trasy "Rowerowej Radocyny"?

Trasy, które Państwu zaprezentowaliśmy, w 65% przebiegają drogami szutrowymi o bardzo dobrej jakości, 34% drogami asfaltowymi, a jedynie w około 1% trudniejszym terenem. Dlatego uważamy, że najlepszym wyborem będzie rower GRAVELOWY.

Również rower typu MTB, CROSSOWY czy też TREKKINGOWY jak najbardziej nadają się do eksploracji Beskidu Niskiego wokół Radocyny.

Czy trasy są oznakowane?

Na dzień dzisiejszy wszystkie trasy zaprezentowane w tym serwisie nie są oznakowane w terenie. Zalecamy używać nawigacji za pomocą dedykowanych urządzeń (Garmin, Coros, Suunto itp) lub korzystać ze smartfona z zaistalowaną do tego celu aplikacją, np. MAPY.CZ.

MAPY.CZ doskonale spełniają rolę nawigacji rowerowej na smartfonach. Nawet w bezpłatnej wersji można pobrać mapę do trybu offline. Jest to dosyć istotne, ponieważ w wielu miejscach Beskidu Niskiego jest słaby lub zerowy zasięg telefonii komórkowej.

W opisie każdej trasy mogą Państwo:

  • pobrać plik GPX
  • pobrać kurs z „GARMIN CONNECT”
  • zobaczyć trasę w „MAPY.CZ” lub „Ride with GPS”

Aplikację MAPY.CZ możesz pobrać z Google Play i Apple Store

pobierz z Google Play

Download on the App Store

Czy Wisłokę między Czarnem a Nieznajową można przekroczyć bezpiecznie na rowerze?

Wisłoka swoje źródło ma zaledwie kilka kilometrów od miejsc, gdzie przekraczamy ją w bród. Z reguły na tym odcinku jest to niewielki potok o słabym nurcie. W okresie letnim poziom wody jeszcze dodatkowo się zmniejsza, a turyści układają z kamieni prowizoryczne przejścia, aby suchą stopą przekroczyć Wisłokę.

Należy jednak mieć na uwadze, że w przypadku mocnych opadów deszczu i burz poziom wody może się gwałtownie podnieść. Wtedy zalecamy omijać ten odcinek leśnymi drogami po lewej stronie Wisłoki. Pozostanie jedynie przekroczenie w Nieznajowej niedużego potoku Zawoja. ZOBACZ MAPĘ OBJAZDU.